5 اردیبهشت 1396       25آوریل2017        ساعت   
کد خبر : 86876
تاریخ خبر : 1395/10/22 10:21 ق ظ
اکو آنلاین: صحبت کردن در مورد آیت الله هاشمی ، مرد بزرگی که هم در کسوت روحانی و مجاهدی نستوه باشد، هم سیاست‌مداری با تدبیر و دارای سعه صدر، هم اقتصادشناسی با تسلط و فهم برنامه‌ریزی ، هم جامعه‌شناسی دردشناس و سنگ صبوری برای همه گروه‌های اجتماعی و سیاسی و از همه مهمتر مصالح و منافع ملی و نظام را همیشه بر قدرت و منافع شخصی ترجیح بدهد بسیار سخت است و بیان آن در چند خط ناممکن.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   در مدت ۳۵ سالی که به علت مسئولیت های اجرایی خصوصا در دوره مسئولیت خبری و سیاسی در صدا و سیما با ایشان ارتباط داشتم ایشان را بسیار دقیق، کارشناس، توسعه‌گرا و مهربان دیدم.

در همه مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی دارای نظر کارشناسی بودند.

یک بار به ایشان عرض کردم موقع گزارش دادن به شما باید خیلی مراقب باشیم. برای اینکه خیلی سریع نواقص گزارش‌ها و مطالب ارائه شده را تشخیص و با طرح سوال، گزارش‌دهنده را گیر می انداختند.

بسیار اهل مطالعه بودند. معمولا کتاب جدیدی که در حوزه اقتصاد می‌نوشتم یک نسخه به ایشان تقدیم می کردم و با اظهاراتی که در دیدار بعدی ایشان می‌کردند متوجه می شدم کتاب را کامل و با دقت مطالعه کرده اند در حالی که مشغله زیادی داشتند.

ایشان با گذشت زمان و مشاهده مشکلات اقتصادی دولتی به دریج دیدگاه قوی‌تری نسبت به اقتصاد غیردولتی پیدا کردند و تلاش جدی در مجمع تشخیص مصلحت برای تصویب قانون مربوط به خصوصی‌سازی و موارد ذیل اصل ۴۴ انجام دادند و همواره طی یک دهه گذشته در خیلی از ملاقات‌ها از اینکه سیاست‌های مصوب مجمع تشخیص و تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه خصوصی‌سازی اجرا نمی شود ناراحت و نگران بودند.

آقای هاشمی به عدالت اجتماعی بسیار اهمیت می دادند و یکی از آرزوهای ایشان تصویب لایحه فقرزدایی بود که متاسفانه با تغییر دولت معوق ماند و عملا به نتیجه نرسید.

همانطور که مقام معظم رهبری در پیامشان تاکید کردند علیرغم داشتن اختلاف دیدگاه‌های نظری همواره مطیع نظرات رهبری بودند.

یادم می‌آید چند سال پیش در اوج مباحث سیاسی و اجتماعی و تنش‌های موجود در جامعه در پاسخ به این سوال که نظر شما چیست و چه اقدامی می خوهید انجام دهید؟ ایشان تاکید کردند من هر تصمیم و نظری داشته باشم از مسیر نظرات مقام معظم رهبری انجام میدهم و هیچ اقدامی را بدون پذیرش و تصمیم مقام رهبری برای جامعه مفید نمی دانم.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

 

رئیس کل بیمه مرکزی

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 صادرات محصولات سوختی چین رکورد زد     صرفه جویی ۳۳هزار میلیارد ریالی گمرک در سال ۹۵     تاکید بر ایجاد شرکت های سرمایه گذاری کشاورزی بین اروپا و ایران     جایگزینی سیم تلفن با فیبر نوری تا 5 سال آینده     سازمان تامین اجتماعی بلوک مدیریتی «شبندر» را می فروشد+ نامه     سرویس فیبر نوری مخابرات تا ساختمان یا خانه افتتاح شد/ انتقال فیبر نوری به اماکن 8 استان در فاز اول     رقابت دلال‌ها بر سر خرید زیرقیمت گندم در پاکستان     همه دستگاه‌های نظارتی موافق حفظ کارت سوخت هستند