3 بهمن 1395       22ژانویه2017        ساعت   
کد خبر : 86420
تاریخ خبر : 1395/10/13 12:56 ب ظ
اکو آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه بانکها باید سرعت تحولات در حوزه بانکداری الکترونیک را بیشتر کنند گفت: بانکداری الکترونیک در ایران کهنه است.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   محمود واعظی در همایش سالانه بانکداری الکترونیک با بیان اینکه در حوزه خدمات، تحولات سخت افزاری و نرم افزاری به شدت رو به گسترش است، گفت: درآمد پرداخت موبایلی ٤٥٠ میلیارد دلار بوده که پیش بینی می شود در سال ٢٠١٩ از مرز هزار میلیارد دلار هم عبور می کند، بنابراین لازم است که به استقبال این تحولات برویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: درامد جهانی ارتباطات به ٤٤٠٠ میلیارد یورو در سال ٢٠١٩ میرسد که البته امروز در کشور و جهان با نسل سوم و چهارم تلفن همراه مراجهیم و پیش بینی می سود در سالهای اتی به نسل پنجم تلفن همراه برسیم.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد لازم است در این خصوص بازنگری داشته باشیم و بر همین اساس برای اینکه از این حوزه جهانی عقب نیفتیم، بنا داریم در برنامه ششم ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه انجام دهیم که البته سه برابر آن باید از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شود و ٥٠ هزار میلیارد تومان نیز در حوزه مرتبط با فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهد شد.

وی معتقد است: این سرمایه گذاری ها در شرایطی است که در ۳۵۰ شهر نسل چهارم تلفن همراه را داریم و بر این اساس پهنای باند امروز به چهار هزار گیگابیت رسیده است و بستر فراهم است تا در بانکداری هم وارد فصل جدیدی شویم.

به گفته واعظی، رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و کارافرینی و بهبود بهره وری را با این تحولات رقم خواهیم زد. در این راستا باید رفع گلوگاهها را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: امروز با بانکداری الکترونیکی کهنه مواجهیم که اگرچه در گذشته خوب پایه گذاری کردند ولی باید احتیاط در رگولاتوری بانکی را اندکی مدیریت کرد تا سرعت تحولات بیشتر شود. این در حالی است که باید از پتانسیل جدید استفاده کنیم ولی کار ما در بخش کارشناسی و بروکراسی گیر کرده، در حالیکه عملا با تحولات نسل سوم و چهارم تلفن همراه که رخ داده، اکنون هر تلفن هوشمند می تواند نقش کارت بانکی و دستگاه کارتخوان را داشته باشد؛ پس رگولاتوری بانکی با رگولاتوری فناوری اطلاعات باید هماهنگ تر کار کنند.

امسال بیش از صد هزار شغل با گسترش و توسعه پهنای باند ایجاد خواهد شد، ضمن اینکه  امسال بیش از صد هزار اپلیکیشن هم نوشته شده است و لازم است که بانکها در این زمینه سرعت عمل بیشتری نشان دهند.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
  تعداد دانلود غیرمجاز آثار سینمایی و گردش مالی آن قابل ملاحظه نیست     30 درصد احکام برنامه ششم اضافه است     دولت به عنوان کارفرمای بزرگ مسئولیت کاهش شدید قدرت خرید کارگران را نمی‌پذیرد     هدف‌گذاری نصب تجهیزات هواشناسی دریایی تا اقیانوس هند     اپراتورها آماده تفکیک ترافیک داخل از خارج شدند     25 درصد واحدهای پلاسکو تحت پوشش بیمه بوده‌اند     بازگشت ثبات و آرامش به بازار ارز     ساختمان پلاسکو در تهران فرو ریخت/ ۳۰ آتش نشان دچار حادثه شدند