10 فروردین 1396       30مارس2017        ساعت   
اکو آنلاین: عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مواجهه دولت با فیش‌های نجومی بیشتر جبهه گیری و حمایتی بوده است تا برخورد قاطع، گفت:‌ قوه قضاییه بدون ملاحضه با نجومی بگیران برخورد کند.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   محمد علی پور مختار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی  در مورد پیگیری کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص برخورد با مدیرانی که حقوق نجومی گرفتند، اظهار داشت: بیشتر اطلاعاتی که در اختیار داریم بر اساس صحبت‌های سخنگوی قوه و دادستان است که تعداد حقوق‌بگیران غیر متعارف را حدود 1300 نفر اعلام کرده است که برخی مورد بازجویی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه اطلاعات قوه قضاییه نیز به دلیل اینکه به فیش های حقوقی دسترسی ندارد ناقص است،‌ تأکید کرد: توقع داریم دولت در این زمینه کمک کرده و فیش‌ها را در اختیار قوه قضاییه قرار دهد و خود دولت هم مدعی اصلی در برخورد با این افراد باشد. این برخورد‌ها علاوه بر اینکه مطالبه مقام معظم رهبری و مجلس است، مردم نیز توقع دارند نسبت به این افراد برخورد قاطع شود.

عضو کمیسیون اصل نود با بیان اینکه تا کنون کمک چشم گیری از دولت ندیده‌ایم و بیشتر جبهه گیری و رفتار حمایتی بوده تا برخورد قاطع، در مورد تعداد اندکی که دولت به عنوان حقوق بگیری نجومی اعلام کرده، گفت:‌ بله دولت تعداد محدود حداکثر 12 نفری را اعلام کرده ولی دیوان محاسبات طبق آخرین گزارش تخلف 397 نفر را احراز کرده است. بنابراین امیدواریم دولت نیز همراهی کرده و مجلس نیز در این زمینه پیگری لازم را انجام خواهد داد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: قوه قضاییه از طریق سازمان بازرسی کل کشور آمار حدود 1300 نفر را اعلام کرده که با آمار دیوان و دولت متفاوت است، که امیدواریم در رسیدگی به این پرونده ها با توجه به اخطار‌هایی که داده شده، بدون ملاحضه، به طور جدی برخورد کند. همچنین مجلس نیز با توجه به تحقیق و تفحص‌هایی که انجام می دهد متخلفان را شناسایی و اعلام خواهد کرد.

به گفته وی، با تحقیق و تفحص از وزارت اقتصاد که بیشترین دریافتی‌ها را داشته؛ بیمه‌ها و عمده شرکت‌های دولتی امیدواریم 90 درصد نجومی بگیران شناسایی شوند.

نماینده مردم بهار و کبود و آهنگ، در واکنش به این موضوع که آیا تنها استرداد مبالغ کافی است، تأکید کرد: به هیج وجه نباید به دریافت مبالغ اکتفا کرد زیرا از بیت المال سوء استفاده شده و دارا شدن این افراد غیر عادلانه بوده است، بنابراین باید به صورت جدی برخورد شود. برخورد با آنها نیز می‌تواند مانند مدیران یانک‌هایی که از سمت خود عزل شدند؛ باشد و حتی می‌توان از خدمت در دولت نیز انفصال شوند.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 جزئیات پرداخت سود اوراق در سال ۹۶     استفاده از روبل و ریال در مبادلات تجاری،به زودی      گازرسانی به شمالی ترین نقطه تهران با کپسول گاز+عکس       آمریکا یک مقام بانکی ترکیه را به اتهام نقض تحریم های ایران بازداشت کرد       آمریکا شرکت زد تی ای را از فهرست تحریم های خود حذف می کند       شرکت ملی نفت ایران و گازپروم روسیه تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند      آزمون بزرگ قرار داد ایران و بوئینگ نزدیک است     در پی افزایش تنش کره جنوبی و چین کارخانه خودروسازی هیوندای در چین تعطیل شد