5 فروردین 1396       25مارس2017        ساعت   
کد خبر : 55344
تاریخ خبر : 1395/09/27 9:05 ق ظ
اکو آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از نخستین مرکز تولید و پرورش در قفس گونه های بومی ماهیان خلیج فارس گفت:برای اقتصادی کردم تولید ماهی در قفس باید فعالیت‌های پیش و از پس از تولید بومی شود .
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در قشم از نخستین مرکز تولید و پرورش در قفس گونه های بومی ماهیان خلیج فارس با بهره مندی از دانش بومی بازدید به عمل آورد  و اظهار کرد: برای پایداری و اقتصادی کردن تولید پروش ماهی در قفس، باید زنجیره فعالیت و خدمات مرتبط با فن آوری آبزی پروری دریایی در حوزه پیشین و پسین این بخش در کشور بومی سازی و تولید شود.

محسن مردی مدیرعامل  این هلدینگ دانش بنیان کشاورزی نیز ین مراسم گفت: برای اولین بار در کشور، دانش فنی پرورش ماهی در قفس بومی سازی شده و کلیه فرایندهای امکان سنجی و انتخاب سایت،  مهندسی و طراحی و ساخت و نصب قفس ها و تجهیزات مرتبط به همت کارشناسان هولدینگ دانش بنیان کشاورزی دانا انجام پذیرفته و موفقیتهای عظیمی در این زمینه حاصل شده است.

وی افزود: تکثیر و پرورش بچه ماهی در این سایت, در راستای  اقتصاد مقاومتی است  زیرا با راه اندازی این مرکز, علاوه بر ایجاد اشتغال برای بیش از 200 نفر از افراد بومی و محلی به طور مستقیم و غیرمستقیم, تامین بچه ماهی برای استخرهای دیگر بدون نیاز به واردات, امکان پذیر خواهد بود.

مردی اظهار داشت: تاسیس سایت پرورش ماهی در قفس در قشم که با تلاش شبانه روزی و همت فرزندان این مرز و بوم به نتیجه رسید, بیش از 11 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

در ادامه, احمد راستی دیگر مدیر عامل  این هلدینگ گفت: سایت مذکور که پیش از این توسط استاندار هرمزگان و رئیس سازمان شیلات کل کشور بازدید شده بود, با تولید تجاری گونه های بومی ماهیان خلیج فارس مانند شانک باله زرد و هامور, کار خود را آغاز کرده است.

وی با تاکید بر بومی سازی دانش فنی تولید ماهی در قفس, افزود: در گذشته, تجربیات ناموفقی در زمینه پرورش ماهی در قفس در کشور با حضور مشاوران خارجی وجود داشته که اکنون به خاطر دستیابی به این دانش و خودکفایی در تولید ادوات مورد نیاز, نه تنها این مشکل برطرف شده, بلکه در حال حاضر امکان فروش و انتقال فناوری مذکور به کشورهای دیگر فراهم شده است.

راستی در پایان یادآور شد: ارتقای امنیت غذایی در سایه افزایش تولید به ویژه محصولات آبزی, امکان پذیر خواهد بود و بومی شدن دانش و فناوری مربوط به آن, میتواند همانند آنچه که امروز در این مرکز شاهد آن هستیم, راهکارهای موثر مدیریتی را برای مبارزه با بحران آب, ارائه دهد.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 رشد۱.۹درصدی ترددها/ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی راههای کشور     در حال حاضر ۵میلیون مشترک در کشور مصرف کننده گاز طبیعی هستند     شرکت چینی زد تی ئی به اتهام دور زدن تحریم های ایران محکوم شد     بایدهای توسعه اقتصاد، تولید و اشتغال     قیمت طلا بین نرخ بهره آمریکا و تقاضای هند گرفتار شده است     معیشت مردم دچار مشکل است     برخورد با قاچاق کلان و سازمان یافته در اولویت مبارزه قرار دارد.     جزئیات نامه طیب نیا به رهبر انقلاب منتشر شد