31 اردیبهشت 1397       21مه2018        ساعت   
اکو آنلاین:علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوال راه مردم مبني بر اينکه چرا شهر قم نسبت به ديگر شهرهاي مذهبي و بزرگ کشور، نسبت به جذب سرمايه گذاري ضعيف عمل مي کند.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   به نقل از راه مردم،‌ براي نمونه، براي اخذ پروانهي احداث يک بيمارستان  هزار تخت خوابي، 100 ميليارد تومان درخواست شده است، نظر شما به عنوان نماينده اين حوره انتخابيه چيست؛ گفت: خوش سليقگي نيست که در چنين مواردي سخت گيري صورت بگيرد، به عبارت ديگر استان ها بايد در اين زمينهها با يکديگر مسابقه بدهند و در جذب سرمايه گذاري با هم رقابت کنند.

علي لاريجاني در اولين نشست خبري در دوران مجلس دهم  و در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر اينکه مرحوم مدرس تحول بنيادين در سرنوشت کشور ايجاد کرد به سالروز روز دانشجو اظهار کرد: بايد از نقش ممتاز دانشجويان و تاثير آنها در کشور حمايت کرد و اميدواريم سلوک سياسي دانشجويان همچنان ادامه پيدا کند. به گزارش ايسنا ؛ وي افزود: معمولا بخاطر شهادت مرحوم مدرس و روز مجلس جلسه اي با دوستان رسانه اي دارم که امروز مصادف با روز دانشجو يعني 16 آذر روز ممتازي در تاريخ کشور شده است.وي مدرس را شخصيت تاثيرگذاري در تاريخ ايران دانست و گفت: روز دانشجو نيز روز مهمي در تحولات دانشگاهي و حرکت مبارزاتي ملت ايران محسوب مي شود.لاريجاني افزود: مرحوم مدرس به عنوان يک شاخص در نظر گرفته ميشود که تحولاتي را در دوران خود به وجود آورد. مرحوم مدرس با ايستادگي در مجلس تحول بنيادين را در سرنوشت کشور ايجاد کرد که پايه گذار نظام مبتني بر تفکر پارلماني شد.

رئيس مجلس گفت: مرحوم مدرس اصرار داشت همه تصميمات مهم کشور در درون مجلس گرفته شود که اين فکر در طراحي نظام جمهوري اسلامي استفاده شد. همچنين آن زمان بحثي درباره پنج مجتهد تراز اول بود که اين موضوع در نظام جمهوري اسلامي به صورت شوراي نگهبان تعريف شد. همچنين نظر ايشان درباره جايگاه مجلس در امورات کشور نيز در نظام جمهوري اسلامي تبلور پيدا کرد.وي تاکيد کرد: شهيد مدرس فرد تاثير گذاري بود که بايد هميشه به روح پرفتوح ايشان تعظيم کرد.رئيس مجلس با اشاره به سالروز 16 آذر روز دانشجو گفت: 16 آذر حادثه و مقطع تاريخي نبود بلکه شروعي بود که جريان دانشگاهي با بيداري نسبت به سرنوشت کشور را رقم زد و با خودگذشتگي در مقابل استبداد و سلطه آمريکا ايستاد. فرياد دانشجويان در دانشگاه شروعي براي مبارزه اصلي بود که بعدها گسترش پيدا کرد و در طول شرايط بحراني همچون پيروزي انقلاب دانشجويان و دانشگاهيان حضور داشتند و امروز نيز با گسترش دانشگاه در کشورمان زمينه هاي رشد فکري براي جامعه به وجود آمده است.

لاريجاني اضافه کرد: اين نقش همچنان ممتاز است و بايد از آن حمايت کرد. لذا به همه دانشجويان و اساتيد اين روز را تبريک مي گويم و اميدوارم همچنان سلوک سياسي ادامه پيدا کند. در ادامه خبرنگاري از رئيس مجلس پرسيد، با توجه به روي کارآمدن دولت جديد در يمن براي انصارالله شاهد دولت ديگري به رياست منصور هادي مورد حمايت عربستان هستيم. آيا جمهوري اسلامي دولت يمن را به رسميت مي شناسد و حمايت هاي مالي و سياسي خواهد کرد؟لاريجاني در پاسخ گفت: دولت جديد تشکيل شده در يمن فقط مربوط به حوثيها نيست و احزاب ديگري همچون حزب علي عبدالله صالح هستند که نقش جدي دارند. به نظر ميرسد آنها از مشروعيت و مقبوليتي برخوردار هستند؛ به اضافه اينکه منصور هادي با رفتاري که در حمايت از بمبارانهاي کشور توسط سعودي کرد، پايگاه مردمي خود را از دست داد. لذا جايگاهي است که مردم به آن تمسک کردهاند و ما به راي مردم اعتماد داريم که اين مسير مي تواند موفق باشد.وي ادامه داد: اما اين که مساله يمن با تاسيس اين دولت حل ميشود بعيد ميدانم. موضوع يمن به خاطر رفتار گستاخانه و غير قانوني توسط سعوديها به هم ريخته شده و مشکلات اقتصادي و نظامي و سياسي زيادي دارد. بنابراين اين به هم ريختگي در کل منطقه وجود دارد يک وجه آن در يمن است.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 ستفاده از زنان توانمند در عرصه مدیریت کشور در جامعه بین الملل تاثیر دارد/ موفقیت مدیر عامل هواپیمایی کشور راه را برای حضور بانوان در پست‌های مدیریتی هموارتر کرد      به پرداخت ملت بیش از ۳۰۰ درگاه غیرمجاز را مسدود کرد      پیش‌بینی بانک جهانی درباره قیمت طلا      ۱۷ هزار‌میلیارد تومان درآمد دولت به خزانه نرفت       155 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال هستند      برجام نباشد هیچ چارچوبی برای ادامه گفت‌وگوها وجود ندارد      کرباسیان: مشکلات اقتصادی را بزرگ‌نمایی نکنید      افزایش حقوق مستمری‌بگیران واریز شد+ جزئیات