3 بهمن 1395       22ژانویه2017        ساعت   
اکو آنلاین: یکی از اپراتورهای ارتباطی کشور همگام با حرکت خودجوش و جهانی سالانه مسلمانان برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی، مسابقه‌ای برای اهدای اپلیکیشن‌های خوش ایده به زائران اباعبدالله الحسین(ع) استارت زد.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   راهپیمایی عظیم ارادتمندان و دلباختگان امام حسین(ع) در ایام اربعین به سمت سرزمین عشق، هر ساله جلوه‌ای باشکوه از حرکت مسلمانان شیعه را در جهان به نمایش می‌گذارد.

حضور پرشور و میلیونی مسلمانان و جهان تشیع در بزرگداشت اربعین حسینی ‏بیانگر و نشان دهنده عشق، دلدادگی و ارادت امت بزرگ اسلامی به امام سوم شیعیان حضرت سیدالشهدا(ع) و ‏72 یار باوفای ایشان ‏است.

این امر می‌طلبد تا پیام همیشه ماندگار عاشورای حسینی که همان دفاع از مظلومان در برابر استکبار و ظالمان جهان ‏و ندای آزادی‌خواهی الهی است در گوش جهانیان طنین‌انداز شود.

تمامی شیعیان دنیا به تبعیت از این حرکت خودجوش و مردمی، سعی در مشارکت به انحای مختلفی در این راهپیمایی بی‌نظیر برای ‏پاسداشت و زنده نگاه داشتن نهضت حسینی دارند.

تمرکز رسانه‌های ضداسلامی بر نگاه گذرا به این رویداد بی‌بدیل در سال، باعث شده تا مسلمانان حاضر در این جمع میلیونی هر یک با بهره‌گیری از بستر فضای مجازی به پوشش سریع و جامع لحظه لحظه این رویداد بپردازند.

دولت‌های اسلامی هم با تلاش دست جمعی سعی در برآورده کردن نیازهای ارتباطی مربوط به این رویداد عظیم دارند تا پیام عاشورا و نهضت حسینی بیش از پیش به ساکنان این کره خاکی منتقل شود.

امسال هم مسئولان اجرایی کشور در ستاد اربعین با هماهنگی که بین اپراتورهای ارتباطی داخلی و عراقی داشتند، وعده ارائه اینترنت به تمامی زایران اربعین حسینی در مسیر کربلا را داده‌اند.

هر کدام از فعالان حوزه ارتباطی هم برنامه‌های خاص خود را برای استقبال از این رویداد گسترده جهانی دارند.

مسابقه انتخاب بهترین اپلیکیشن برای زایران کربلای معلی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده‌ای است که با هدف تسهیل زیارت کربلای معلی و رفع نیازهای شرکت کنندگان در این فریضه دینی استارت خورده است.

برنامه‌نویسی اربعین درصدد است تا ایده‌های خوب در راستای راهپیمایی میلیونی زایران کربلای معلی را به برنامه‌های کاربردی تبدیل کند.

پس از ثبت ایده‌ها و برنامه‌ها در سایت تدارک دیده شده برای این مسابقه توسط اپراتور دوم ارتباطی کشور، پذیرفته‌شدگان علاوه بر برخورداری از اجر معنوی کمک به تسهیل زیارت کربلای معلی، از حمایت این شرکت در جهت تجاری‌سازی و بهره‌برداری از ایده‌ها و برنامه‌های ارائه شده در ایام اربعین حسینی امسال نیز بهره‌مند خواهند شد.

علاقه‌مندان تا 30 مهر ماه فرصت دارند تا در این مسابقه با اهداف زیر شرکت کنند:

• نیازسنجی از شرکت کنندگان در مراسم معنوی زیارت کربلای معلی و ارایه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه متناسب با این نیازها

• بسترسازی جهت توسعه ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به زائران و مجاوران

• حمایت مالی و معنوی از آثار برگزیده در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
  تعداد دانلود غیرمجاز آثار سینمایی و گردش مالی آن قابل ملاحظه نیست     30 درصد احکام برنامه ششم اضافه است     دولت به عنوان کارفرمای بزرگ مسئولیت کاهش شدید قدرت خرید کارگران را نمی‌پذیرد     هدف‌گذاری نصب تجهیزات هواشناسی دریایی تا اقیانوس هند     اپراتورها آماده تفکیک ترافیک داخل از خارج شدند     25 درصد واحدهای پلاسکو تحت پوشش بیمه بوده‌اند     بازگشت ثبات و آرامش به بازار ارز     ساختمان پلاسکو در تهران فرو ریخت/ ۳۰ آتش نشان دچار حادثه شدند