31 اردیبهشت 1397       21مه2018        ساعت   
کد خبر : 17948
تاریخ خبر : 1395/05/16 12:27 ب ظ
اکو آنلاین: گزارش حسابرس مستقل از بیمه پارسایان از تخلفات عمده در این شرکت بورسی در سال مالي 94 حكايت دارد
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین:   برابر امار عملکرد مقدماتی بازار بیمه کشور در سال 1394 شركت‌هاي بيمه بيش از ۱۴۴/۳ هزار ميليارد ريال خسارت به بيمه‌گذاران پرداخت كردند كه در مقايسه با سال قبل، ۱۸/۵ درصد رشد نشان مي‌دهد.

طبق آمار عملكرد (مقدماتي) ارسالي شركت‌هاي بيمه در سال ۱۳۹۴،  ۵۵/۹ درصد از خسارت هاي بازار بيمه توسط بخش غيردولتي جبران شد و طي اين مدت  شركت هاي بيمه ۲۴/۸ ميليون مورد خسارت به بيمه‌گذاران پرداخت ‌كرده اند كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۳۱/۴ درصد رشد داشته است.

شركت هاي‌ بيمة ايران، آسيا، البرز، دانا، پارسيان، پاسارگاد، كوثر، معلم و كارآفرين (هر يك داراي سهم بالاتر از ۳ درصد) در مجموع ۸۳/۷ درصد از حق بيمه توليدي بازار را به خود اختصاص داده اند.

در این بین گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در رابطه با عملکرد بیمه پارسیان در سال 1394 نشان می دهد که تخلفات عمده ای در این شرکت بورسی صورت گرفته و موارد متعددی وجود دارد که از سوی سهامداران باید مورد توجه قرار گیرد تا با زیان روبرو نشوند.

از جمله موارد متعدد ذکر شده در گزارش حسابرس قانونی می توان به موارد عدم رعایت الزامات سازمان بورس در بیمه پارسیان اشاره کرد.

برابر این گزارش؛ در خصوص الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر در دستور العمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت ثبت شده نزد سازمان و دستور العمل های انضباطی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به ترتیب مبنی بر " پیش بینی عملکرد سالانه شرکت اصلی و تلفیقی گروه بر اساس عملکرد واقعی 3 و 6 ماهه حد اکثر 30 روز پس از پایان مقاطع سه ماهه" ، " اطلاعات پرتفوی سرمایه گذاری های دوره سه ماهه دوم شرکت فرعی که فعالیت آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار می باشد" ، حد اکثر 30 روز پس از پایان دوره"، " افشای فوری اطلاعات مهم موثر بر قیمت اوراق بهادار ناشر و تصمیم گذاران از قبیل فروش با اهمیت دارایی های ناشر"، .... این موسسه به موارد با اهمیت دیگری که حاکی از عدم رعایت مقررات و ضوابط مربوط باشد برخورد کرده است.

علاوه بر این برابر این گزارش در نبود اطلاعات مربوط به مبانی محاسبه " ذخیره خسارت معوق در رشته های شخص ثالث، بدنه، حوادث سرنشین و درمان " و به تبغ آن " ذخیره ریسکهای منقضی نشده" لحاظ شده در حساب ها، ضرورت یا کفایت ذخایر یاد شده، برای این موسسه احراز نگردیده است.

ضمنا در بخش دیگری از این گزارش آمده است به موجب رسیدگی ها، مطالبات راکد و منقول از سال های گذشته شرکت اصلی از بیمه گذاران، نمایندگان و سایر بدهکاران، علی رغم عدم تهیه جدول تجزیه سنی و عدم تعریف چگونگی بازیافت و تسویه مطالبات مزبور، مشکوک الوصول قلمداد نشده است. در شرایط یاد شده در بالا قابلیت وصول مطالبات مورد بحث در مدت زمان قابل پیش بینی برای این موسسه احراز نگردیده است.

در ادامه این گزارش تصاویر متن کامل گزارش حسابرسی بیمه پارسیان جهت علاقه مندان منتشر می شود:

دانلود گزارش حسابرسي
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 ستفاده از زنان توانمند در عرصه مدیریت کشور در جامعه بین الملل تاثیر دارد/ موفقیت مدیر عامل هواپیمایی کشور راه را برای حضور بانوان در پست‌های مدیریتی هموارتر کرد      به پرداخت ملت بیش از ۳۰۰ درگاه غیرمجاز را مسدود کرد      پیش‌بینی بانک جهانی درباره قیمت طلا      ۱۷ هزار‌میلیارد تومان درآمد دولت به خزانه نرفت       155 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال هستند      برجام نباشد هیچ چارچوبی برای ادامه گفت‌وگوها وجود ندارد      کرباسیان: مشکلات اقتصادی را بزرگ‌نمایی نکنید      افزایش حقوق مستمری‌بگیران واریز شد+ جزئیات