30 بهمن 1396       19فوریه2018        ساعت   
کد خبر : 171546
تاریخ خبر : 1396/07/22 4:25 ب ظ
این طور که شرکت بورس اعلام کرده فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان چهارمین عرضه بورس به زودی وارد بازار سرمایه می‌شود. معاون شرکت بورس در این مورد می‌گوید از سهامدار عمده خواسته‌ایم تا صورت‌های مالی شش ماهه‌اش را قبل از عرضه اولیه به بورس بدهد.

به گزارش ایسنا، روح‌الله حسینی مقدم امروز در مراسم معارفه فولاد جنوب کیش به عنوان جدیدترین شرکت آماده برای ورود به بورس گفت: برای طی کردن مراحل پذیرش در بورس مراحلی هستند که مهم می‌باشند و از اولویت‌های نهاد ناظر و شرکت‌ بورس است. شاید یک مقدار تاخیر برای عرضه این شرکت در بورس به خاطر همین اولویت‌ بندی‌ها بود.

وی توضیح داد: امروز در شرایطی هستیم که بخش قابل توجهی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و می‌شود برنامه‌های شرکت را ارزیابی کرد. پس در نتیجه باید به کمک فعالان بازار سرمایه این شرکت شفاف‌تر شود. باید توجه کرد که همیشه تا زمانی که قیمت سهام مشخص نشده نمی‌توان گفت که همه چیز شفاف شده است.

معاون شرکت بورس اضافه کرد: ما از سهامدار عمده خواستیم که گزارش شش ماهه شرکت را قبل از عرضه اولیه ارائه دهد تا در نهایت درباره زمان دقیق عرضه تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

اتابک - مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس هم در این مراسم گفت: بیشترین مشکل صنعت کشور در سمت تولید نیست بلکه در قسمت تقاضاست. فعالان بازار سرمایه خود دیده‌اند که در حال حاضر موجودی کالا در شرکت‌ها رو به افزایش است و این موضوع نشان می‌دهد که مشکل اصلی در سمت تقاضاست.

وی ادامه داد: در دهه ۴۰ سه درصد از تولید ناخالص ملی‌مان صنعتی بوده اگر این را ملاحظه کنید، می‌بینید اقتصاد پنج برابر شده ولی حجم رشد صنعت در این دوره بیش از ۳۰ برابر شده است. در نتیجه ما در حال حاضر با مجموعه‌ای از کالاهای صنعتی مواجهیم که در گذشته هیچ کدام را نداشتیم.

اتابک ادامه داد: در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ درآمد خانوارهای شهری در کشور ۲۲ درصد افت داشته و این نشان می‌دهد که توان خرید در مجموع رو به کاهش است و این کاهش تاثیر خود را  در اقتصاد کلان کشور می‌گذارد.

وی اضافه کرد: فولاد کاوه جنوب کیش می‌تواند با توجه به شرایط قواعد بازی را تغییر دهد چرا که اکثر محصولات آن امسال صادر شده است از طرفی نیروهای این شرکت آموزش  دیده هستند و مدیران نیز با تجربه در بازار سرمایه دارند.

عبدالمجید شریفی - رییس هیات مدیره فولاد جنوب کیش - نیز در این مراسم گفت: فولاد کاوه در اولویت اول منطقه برای احداث صنعت فولاد کشور قرار گرفته و با اکتشافات جدیدی که رخ داده بالغ بر ۴ میلیارد تن ذخایر سنگ آهن دارد. علاوه بر این تولید شرکت به گونه‌ای است که می‌تواند اکثر تولیدات را صادر کند. در آینده نزدیک این شرکت یک واحد ۲.۵ میلیون تنی خواهد بود.

علی دهاقین - مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش - هم اظهار کرد: سرمایه شرکت پس از سهامی عام شدن ۶۰۰ میلیارد تومان شد و در حال حاضر در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است و بنا داریم تا پایان سال مالی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

در این مراسم طاهری - نایب رئیس مدیرعامل فولاد جنوب کیش و خلیجی - مدیر سرمایه‌گذاری کاوه پارس و همچنین علی سنگینیان - عضو هیات مدیره حضور داشتند و به بررسی و پاسخگویی سوالات سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند سهام این شرکت را داشته باشند، پرداختند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 کشف قیمت سهام عرضه اولیه در محدوده ۶۰ درصدی ارزش دارایی      پیش‌فروش سکه از سوی بانک مرکزی آغاز شد      وزیر اقتصاد: نرخ ارز قطعا کاهش می‌یابد     صالحی امیری: آمادگی دارم به احترام افكارعمومي پست شهرداری را واگذار کنم     سود قاچاق موبایل برای قاچاقچیان چقدر است؟     تشریح اولویت‌ها در توسعه زراعت چوب/استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی     تخلفات آشکار یک ایرلاین خارجی در ایران + سند     روند کاهشی سکه ادامه دارد/ دلار ۴ هزار و ۴۱۴ تومان